Možností je vždycky několik. Pokud poháníte svůj web na WordPressu, tak můžete použít plugin Plus One Button. Osobně jsem s ním ale moc nepochodil, protože nesplňoval moje požadavky.
Proto doporučuji si Google Plus One na svůj web přidat manuálně. Nezabere to víc než 5 minut a výsledek je přesně podle vašich představ. Použijeme k tomu Google Plus One generátor přímo od Googlu.
Ten nám vygeneruje následující zdrojový kód:
<!-- Place this tag in your head or just before your close body tag --> <script type="text/javascript" src="http://apis.google.com/js/plusone.js"> {lang: 'cs'} </script><!-- Place this tag where you want the +1 button to render --> <g:plusone size="tall"></g:plusone>
Jak už komentáře napovídají. Stačí vložit první část kódu do hlavičky před uzavírající tag Head a nebo do patičky stránky před uzavírací tag Body. Otevřeme si proto editor šablony v našem WordPressu a dáme upravit soubor Header.php, Footer.php nebo Index.php (záleží na vaší šabloně, kde se hlavička či patička webu nachází). Zde pak vložíme následující zdrojový kód:
<script type="text/javascript" src="http://apis.google.com/js/plusone.js"> {lang: 'cs'} </script>
Dalším krokem bude vložení samotného tlačítka do příspěvků. Otevřeme si proto soubory Index.php, Single.php a Page.php (opět v závislosti na tom, kde všude chceme Plus One přidat) a vložíme zde následující kód:
<g:plusone size="tall"></g:plusone>
Abychom zajistili správné fungování tlačítka na úvodní stránce i na stránkách kategorií či archivu, doplníme kód o atribut href a využijeme funkci The_Permalink, která nám vrátí URL právě zobrazovaného článku.
<g:plusone href="<?php the_permalink(); ?>" size="tall"></g:plusone>
Zajistíme tak plusjedničkování právě těch příspěvků, které chceme. Pokud tuto úpravu neuděláme, tak se nám označí vždy celá stránka a po reloadu budou zdánlivě označeny všechny příspěvky na stránce.
Nasazení Google Plus One je opravdu jednoduché. Jaké to bude mít benefity, to uvidíme teprve časem..
Zdroje:
Díky za článek – donutilo mě to přidat tlačítko na stránky korektně. Věc se má tak, že na svém WP používám Sharebar (http://wordpress.org/extend/plugins/sharebar/), do kterého se dají přidat nová tlačítka jednoduše vložením kódu do předpřipravených textových polí. Nejsem nijak zkušený s úpravou kódu (takže jsem moc nepátral, jak bych vložil první část do ), tak jsem vložil do definice tlačítka v Sharebaru obě části kódu a fungovalo to, tak jsem to tak pár dní nechal. Dnes jsem to rozdělil a udělal korektně. (Doufám, že je mi rozumět.)
Proto bych se rád zeptal (zajímá mě to) – na co má toto rozdělení vliv? Na rychlejší načítání? Nebo je v tom něco jiného?
Obecně se umisťování externích skritpů doporučuje především do hlavičky stránky. Začnou se totiž stahovat jako první a hned se s nimi může pracovat. S rychlostí internetového připojení už toto doporučení možná ztrácí smysl. Dalším důvodem může být fakt, že některé starší prohlížeče nedokázaly zpracovat externí skripty uvedené v jiné části než právě HEAD. Více si můžete přečíst http://www.quirksmode.org/js/placejs.html a http://www.w3.org/TR/html4/interact/scripts.html.
Já sám používám na sdílení článků plugin Really simple share – http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-facebook-twitter-share-buttons/, který sám o sobě moc dobrý není, ale po pár úpravách se dá používat.
Díky za super článek. Šablonu nerad upravuji, protože při automatické aktualizaci přijdu o změny. Použil jsem plugin Google Plus One Button a jsem spokojen. http://wordpress.org/extend/plugins/plus-one-button/
Pokud byste chtěli komplexní plugin, který vám přidá Facebook Like, Twitter button a Google Plus One button.. tak můžu vřele doporučit http://wordpress.org/extend/plugins/twitter-facebook-google-plusone-share/