Proč jsem si vybral Uloženku místo Zásilkovny

ulozenka-vs-zasilkovnaAktualizace (26. 11. 2020): Po 6 letech od vydání článku se natolik změnila situace na poli výdejních míst, že již článek není aktuální. I já jsem se rozhodl s e-shopem Helveti.cz zařadit Zásilkovnu do dopravců a výdejních míst. Její pozice je už neoddiskutovatelná a Uloženka svou transformací na WE|DO je teď více nečitelná. Lidi ji nebudou znát a popularita už není co bývala (můj dojem). Už delší dobu si myslím, že Zásilkovna jde správnou cestou a služby pro obě strany (eshop i zákazník) jsou pokrokové a za fér ceny. Snad se nemýlím a bude to dobrý krok.

Článek nechávám v původním znění..

Asi většina z vás zná výdejní místa, kde si můžete vyzvednout své objednávky z eshopů. Mezi nejznámější patří Uloženka.cz a Zásilkova.cz. Pro menší eshopy je to vynikající služba, protože český zákazník je mírně atypický při objednávání online. Chce si totiž zboží také osobně vyzvednout a zaplatit na místě. U nás tato možnost převzetí dělá cca 30 % objednávek. Ano, prodáváme hodinky, které si lidé chtějí prohlédnout či vybrat. Na výdejním místě tuto možnost ale nemají a přesto má u nás velký podíl. Neřekl bych tedy, že je to sortimentem, ale spíše povahou zákazníků (důkaz místo slibů). Mají větší jistotu, že při osobním převzetí nedojde k chybě, záměně, dostanou své zboží hned a mají pocit, že se mají případně kam vrátit s problémy.

Proč zavádět

Výhoda pro eshop je zřejmá. Jde-li o začínající menší eshop, který třeba ani nemá své vlastní výdejní místo (prodejnu), tak získá hned několik poboček a v očích zákazníka tak může nabýt na větší důvěryhodnosti a hlavně jednou implementací pokryje velké množství měst osobním odběrem. Zákazníci to ocení.
Další výhodou je získání alternativního dopravce (DPD) bez nutnosti sjednávání dalších smluv.

Moje cesta k Uložence

Když jsem já osobně začínal provozovat svůj první eshop, tak byla Uloženka.cz ještě v plenkách a Zásilkova.cz neexistovala. Mezi zákazníky se množily dotazy na osobní odběr / prodejny v jejich městě. Já jsem je vždy musel zklamat a nabídnout jim pouze možnost vyzvednutí na poště (kde sice osobní odběr funguje, ale za cenu hodinové fronty). V té době jsem se začínal zajímat o Uloženku. Poměrně rychle jsme ji na eshop implementovali a od té doby razantně stoupla spokojenost zákazníků, kteří osobní odběr preferují. Na balík nečekají a můžou si ho vyzvednout kdykoliv potřebují.

Uloženka vs. Zásilkovna

A proč bych si vybral Uloženku znovu? Budu porovnávat hlavní rozdíly s konkurentem Zásilkovna.cz.

 • jejím hlavním byznysem je předávání balíků (pobočka Zásilkovny prodává třeba časopisy a zároveň vám předá i balík)
  • rychlejsí odbavení,
  • profesionalita a specializace,
  • brand – lidé ví, co je Uloženka,
  • zákazník nebude zmatený, že přišel do potravin a chce vyzvednout hodinky,
  • některé prodejny můžou degradovat samotný produkt (například zmíněné potraviny),
 • rychlost dodání na pobočku (do 24 hodin)
  • ze zkušeností Jirky Krejčího vím, že svoz Zásilkovny může trvat i několik dní (z Kolína),
 • stále rostoucí počet poboček (včetně DPD parcelshop více než 80 míst),
 • doplňkové služby
  • doručení prostřednictvím DPD,
  • doručení na Slovensko (DPD, Slovenská pošta).

Specifika produktu ale můžou pro vás rozhodnout úplně jinak. Budete například mít potřebu pokrýt co největší počet měst (a popsaná negativa nebudou překážkou), tak pak je výhoda na straně Zásilkovny.

Já osobně jsem se rozhodl pro Uloženku a nikdy jsem této volby nelitoval. Myslím, že mému podnikání to velmi pomohlo a budu rád, když to pomůže i vám.

PS: Pro Uloženku nepracuju, z článku nemám žádnou provizi, .. jsem pouze spokojený se spoluprací a rád bych ji takto doporučil dalším.

Komentáře

47 Responses

 • Dobrý den Jiří, já pro změnu pro Zásilkovnu pracuji a pakliže dovolíte, rád bych Vám podal svůj pohled na to, proč je vaše rozhodnutí založeno na zcela jistě zcestných domněnkách a faktech.

  1) Rychlejší odbavení – všechny proběhlé vánoční svátky ukázaly, že díky optimálnímu rozložení našich poboček jsme zvládli odbavit své zákazníky bez front (což se Uložence nepodařilo). Stejně tak během celého roku se odbavení počítá v řádech maximálně desítek vteřin. Používáme čárové kódy mnohem déle a celý systém pravidelně zrychlujeme.

  2) Profesionalita – je velmi zavádějící mluvit o profesionalitě ve spojení se specializací. Naše logistika je na stejné úrovni jako konkurence, používáme jak svoje vlastní dopravní prostředky, tak externího dopravce. IT máme jednoznačně na úrovni vyšší úrovni a k tomu jsou dokládány veškeré e-shopové moduly. Byznys model je specializovaný jiným směrem než konkurenční Uloženky, ale rozhodně není horší. Naopak je mnohem efektivnější.

  3) Brand – Uloženka najela na model frančíz (Mountfield), její pobočky jsou oblepeny cedulkama (HeurekaPoint, AukroPoint, DPD Point..).

  4) Ano, pro některé zákazniky je překvapivé, že si jdou pro svoji zásilku např. do optiky. Nicméně jakmile zjistí, že je to zcela normální jako cokoli jiného, rádi se vrací. Mluvit za své zákazníky a tvrdit, že se jim něco nelíbí, aniž bych jim dal příležitost, je odvážné. Dokazuje to i fakt, že v e-shopech, kde je implementována Zásilkovna i Uloženka, má Zásilkovna větší procento zásilek.
  Nicméně každý e-shop má vždy možnost implementovat si pouze ty pobočky, které chce a které mu vyhovují. (Např. pokud prodává mobily a nechce navádět zákazníky ke konkurenci)

  5) Rychlost dodání je následující: 93% všech zásilek po ČR je D+1 a z toho 23% same day delivery!

  6) Roztoucí počet poboček – v současné době 140. Rosteme pravidelně a ne skokově. Rychlost růstu je exponenciální.

  7) Doplňkové služby – máme hojně využívané služby jako je Reklamační asistent, Plánovaný výdej, Ověření věku adresáta a mnoho dalších spustíme v nejbližší době.

  Omlouvám se za rozepsanější odpověď, jen jsem považoval za správné uvést některé omyly na pravou míru. Ani já si nemyslím, že pro Uloženku pracujete, spíš předpokládám, že vycházíte z neověřených údajů.

  S klidným a hrdým srdcem Vás proto zvu na vyzkoušní našich služeb. Pokud budete spokojený a já věřím, že ano, dostanete zásilky v měsíci květnu zdarma :)

  S přátelským pozdravem
  brand manažer Zásilkovna.cz

  Petr Vytiska

  • Zásilkovna na nás dělá lepší dojem. Od dubna chceme přejít jen na ní. Bez možnosti jakékoliv alternativy vč. ČP.

   • Je pravda, že Zásilkovna poslední dobou šlape do pedálů a Uloženka v mých očích spíš přešlapuje na místě. Sám zvažuju přechod k Zásilkovně.

 • Ach jo, autor napíše své OSOBNÍ zkušenosti, SVOJI spokojenost s jednou službou a konkurence hned přispěchá opravovat omyly a přesvědčovat autora, že je jeho rozhodnutí zcestné….

  Jestli pane Vytisko neděláte s klidným a hrdým srdcem Zásilkovně tak trochu medvědí službu ;)

 • Děkuji za Vaše komentáře. Jak píše Honza, tak já zde porovnávám zkušenosti s Uloženkou a mé osobní vnímání Zásilkovny. Snažím se spíš sepsat, proč jsem si vybral právě Uloženku a proč si myslím, že Zásilkovna by pro nás vhodná nebyla.

  K Vašim bodům pane Vytisko:

  1) Zajímalo by mě, jak toto v každé partnerské prodejně kontrolujete (opět výhoda Uloženky, že má kontrolu a zpětnou vazbu mnohem blíž)? Když se mezi normální zákazníky ještě vmísí lidé, kteří si jdou vyzvednout balík, tak věřím, že fronty leckde určitě byly.

  2) Profesionalitu zde myslím ve smyslu koncového předání zákazníkovi.

  3) Brand a frančíza. Ano, což si myslím není špatně, protože lidé Heuréku, Aukro i DPD znají. Mohlo by to tak posílit důveryhodnost samotného výdejního místa. Brand jsem myslel ale opět u koncového předání – viz například Zásilkovna v mé rodné Opavě – http://www.zasilkovna.cz/point/opava. Na fotkách nevidím ani onu malou nálepku Zásilkovna.cz i když věřím, že tam někde bude.

  4) Je to odvážné, ale pokud byste prodával hodinky, tak byste neměl stejné myšlenkové uvažování? Společně s kvalitním produktem se snažíme, abychom mohli ovlivnit i samotný pocit z dodání. U Uloženky máme nějaký standard, který Zásilkovna nemůže garantovat (s ohledem na rozmanitost partnerských výdejen). Ručně vybírat ty vhodné mi nepřijde moc šťastná volba. A co se týče čísel při implemetnaci obou služeb, tak ta by mě velmi zajímala. Můžete být trošku konkrétnější? Například o jaký obchod (alespoň sortiment) se jedná, jaký je poměr podílu? Nebo je to tak plošně u všech eshopů?

  5) Když podám zásilku v podacím místě, tak do druhého dne je k vyzvednutí na prodejně? Tak to mi kluci z Kolína asi něco zatajili.

  6) Díky odlišné strategii je to možné a v tomhle máte opravdu výhodu.

  7) Pro nás je mnohem důležitější doprava s DPD po ČR a SR. Ale opět, pro někoho to může být naopak.

  Vyzkoušet vaše služby není špatný nápad, ale nevím, zda by další výdejní partner naše zákazníky jenom nemátl. Za průzkum by to ale stálo.

  Ještě jednou tedy zdůrazním, že jsem nechtěl Zásilkovnu nijak hanit. Pro jiné eshopy to může být ta pravá volba. Já se jen snažil sepsat, proč jsem si vybral právě Uloženku. Pokud jsou některé mé představy mylné, tak se za ně omlouvám a třeba mě o opaku v budoucnosti přesvědčíte.

  Držím palce, protože konkurence je vždy dobrá.

 • Pane Honzo, děkuji za názor, nicméně si nemyslím, že bych dělal Zásilkovně medvědí službu. Já článek plně ctím a respektuji. I proto odpovídám plně pod jménem svým i Zásilkovny. Díky hashtahu mi přišlo upozorněni na existenci článku a mojí prací je mimojiné snažit se čelit předsudkům vůči službě. Na tom přece není nic špatného :)

  Pane Jiří, byl bych nerad, pokud by má reakce vyzněla urážlivě. Je myšlena pouze v rámci obchodních vztahů a prodeje služeb. I za vaší odpověď děkuji a jsem moc rád, že nám dáváte prostor k příjemné debatě :)

  V krátkosti k bodům:

  1) Je právě jedním z předsudků, že specializace prodejny má vliv na IT, či kvalitu služby. My například máme feedback od majitelů prodejen o tom, jak moc prodej naší služby ovlivňuje prodejnost jejich služeb. A v momentě, kdy by vyrostly fronty, čímž by došlo k omezení fungování prodejny, byly bychom první, koho by o tom majitel informoval.
  Navíc je náš systém připraven pobočku na čas odstavit od možnosti využití v případě, že by na ní směřovalo větší množství zásilek, než je schopná odbavit.

  2-4) Souhlasím s tím, že naše služba má primárně jinou cílovou skupinu, než na kterou cílíte vy. A souhlasím s tím, že prodej hodinek, zvláště dražších, může vyžadovat určitou míru exkluzivity.
  Co se týká čísel – rád bych vytáhnul nějaká konkrétní data, ale nemůžu je psát takto veřejně. Kdybychom si zavolali nebo se sešli, myslím, že bych je mohl prezentovat blíže. Minimálně ta, u kterých máme souhlas. V zásadě hodně záleží na typu e-shopu. U prodeje běžného spotřebního zboží (knihy, dárky, drogerie, kontaktní čočky, parfémy) je ten poměr asi nejvýraznější. A osobní odběry na Zásilkovna Pointech atakují pozici např. PPL či pošty. S větší mírou exkluzivity zboží tento poměr klesá.

  5) Ano. Máme po republice 7 dep. Odpoledne svezeme z podacích míst, v noci roztřídíme a ráno už expedujeme po ČR. Je možné, že se to při pozdním podání spozdí, ale naší snahou je celorepubliké D+1 a toto číslo neustále zvyšujeme.

  7) Do SK (ale i do ostatních zemí) expedujeme také na kurýrní či poštovní doručovatele. Tz. že k nám dovezete celý balík všech vašich zásilek (na Z-Pointy ČR, na Z-Pointy SK, na kurýra či poštu SK, německa, rakouska..) a my vše roztřídíme a vyexpedujeme. Není problém ani fulfillment a expedice na jeden klik.

  Jak říkám, klidně se můžeme sejít a nezávisle se pobavit blíže. Je opravdu možné, že si na konci sezení řekneme, že výdejní místa pro váš byznys a vaši cílovou skupinu nebudou to pravé. To nebudete první, ani poslední. Nicméně si myslím, že vám můžeme nabídnout i mnoho jiných služeb :)

  Každopádně děkuji za Váš přístup, velmi si toho vážím.

  S přátelským pozdravem
  Petr Vytiska

 • Pěkně shrnuto, také odebírám u uloženky.

 • Ja osobne využívam obe služby a som spokojný s oboma. Zásilkovna má ale oproti Uloženke na Slovensku jednu veľkú výhodu. Uloženka má len 1 pobočku v Bratislave. Čo je dobré pre tých, čo bývajú v Bratislave, ale český obchod, ktorý využíva len Uloženku, prichádza o zákazníkov mimo Bratislavu. ďalšia nevýhoda Uloženky je v tom, že pobočka nie je otvorená cez víkend. Zásilkovna má v Bratislave 10 pobočiek, z ktorých sú niektoré otvorené celý víkend v čase 9-21h. Keby som mal čas vyberať si zásielky len cez víkend, tak by som Uloženku nepoužil. To, že pobočka Zásilkovny predáva aj časopisy alebo knihy, je úplne nepodstatné.

  A doručenie na Slovensko cez DPD a Slovenskú poštu je príliš drahé. Plus čakanie na kuriérov zaberá priveľa času. S poštovým kuriérom sa ani nedá dohodnúť, aby to nechal na pošte a za každú cenu to chce doručiť. Otravné. Jediné, nad čím by sa dalo uvažovať je DPD Parcel Shop, ale zatiaľ je drahší a má menej pobočiek

 • Díky za článek. Zasilkovna dorucovala v Praze 3-4 dny (zkoušeno 1x), Ulozenka za 1-2 dny (zkouseno nekolikkrat). Vypada to ze zasilkovna asi svuj super IT hardware a procesy s postupem casu degraduje :), jinak by dle pana Vytisky dnes uz dorucovala vcera :) nebo aspon stejne rychle jako ulozenka …. Chtel jsem spis zasilkovnu s vice misty a lepsim rozlozenim (dle map pobocek na jejich webech), ale me zbozi chteji zakaznici casto nahleji a rychle (nez treba hodinky :). Tak mam trochu dilema, ale asi zvitezi zasilkovna (a na web dam poznamku doruceni 3-4 dny .(( ), jiz mam v PRaze jen 300 metru daleko oproti 1 km ulozence … Kdo specha hold si priplati za kuryra …

 • Dobrý den všem,

  já nikdy nikam nepřispívám – proč někomu opravdu radit. Mám dlouholeté zkušenosti s oběma přepravci a po čase zkušeností jednoznačně preferujeme Z. Vedení U zaspalo v mylné představě že jsou ČS a potřeby zákazníka jsou daleko za jejich potřebou. Momentální situace je taková, že Z silně roste a U se stěhuje do menších prostor které zejí prázdnotou. Pamatuji si dobu kdy byla pouze U a jejich postavení bylo dominantní, naštěstí pro zákazníka jsou jejich manažeři natolik neschopní že nechali vyrůst konkurenci která je válcuje. Kolik z vás prodejců naslouchá zákazníkovi? Naslouchá vám také tak váš přepravce a stará se vám o spediční službu tak jak potřebujete?

  Všem prima den…

  • Dobrý den, Milane,
   děkuji za názor. Byl by ještě důvěryhodnější, kdybyste zde napsal, odkud tyto zkušenosti máte (v podpisu máte uvedeno neco.cz, což asi nebude onen zdroj).
   S pozdravem Jiří Štencek, http://www.helveti.cz

 • Mohu potvrdit zkušenosti pana Milana – od Uloženky jsme utekli, zákazniká podpora na úrovni České pošty, Vánoce každý rok naprostá katastrofa. Zkuste si u nich vyřídit reklamaci třeba ztraceného balíku a zažijete skutečný očistec…

 • Právě jsem přišel napěněn z výdejního místa TD-podlahy zásilkovny. Mail: otevřeno od 8 do 17. Skutečnost? Na dveřích cedule otevíráme v 9. Čekal jsem 35 minut a za tu dobu přišlo 8 dalších podvedených. TD podlahy mi to udělaly už potřetí. Zřejmě neexistuje kontrola a na stížnost mi asi Zásilkovna napíše, že ji to mrzí…

 • Zdravím,

  asi to vidím jinak.

  Jako prostý odběratel balíků a zákazník eshopů k argumentu autora ohledně image výdejních míst musím říct toto. Myslím si, že tomu, kdo preferuje osobní odběr je úplně jedno, zda jde pro balík do optiky nebo do masny. Důležité pro něj je, že to má blízko a ušetří čas na cestách. A to já u Uloženky postrádám. Se svým bydlištěm v Praze 6 si mohu hodit korunou jestli jet půl hodiny na jednu či na druhou stranu. A to mě tedy zlobí mnohem více než to, jak krámek, kam si jdu balík vyzvednout vypadá. Zásilkovna má hustou síť partnerů, a tak má zákazník mnohem více na výběr.

  Věřím, že jste odborníkem v oboru, a máte své zkušenosti, ale řekla bych, že zákazníci orientováni na osobní odběr nebudou tu image tak řešit. Budou rádi, že ušetřili na poštovném a nestrávili hodinu na cestě k Uložence. Kdo má peníze nechá si zboží zaslat kurýrem domů a osobní odběr asi řešit nebude.

  Asi mám štěstí, ale nestalo se mi že by měla Zásilkovna problém s doručováním balíků. Praha asi není Kolín, já jsem se nesetkala s pochybením ani na straně Zásilkovny ani Uloženky.

  • Děkuji za váš názor. Máte pravdu, že jsou určitě lidé, kteří to neřeší. Možná by stálo za to udělat nějaký průzkum z naší strany.

 • Se Zásilkovnou jsem zcela spokojen. Ke dnešnímu dni odesláno a doručeno přes 1000 balíků, pouze 2 poškozeny, reklamce kladně vyřízena. Ani jedna stížnost od zákazníka na místo, čas, doručení ani nic.
  Uloženku využívá kolega, tam jsou bohužel čísla jiná. K poškozeným balíkům se chovají jako PPL nebo DPD – špatně zabaleno.

  To co se zdá autorovii jako nevýhoda – vyzvednutí balíku v potravinách – je ve skutečnosti obrovskou výhodou. Proč? Protože se nejedná pouze o výdejny balíků, ale obchody, kde se jedná se zákazníkem vstřícně a není pouze jeden ve frontě.

  • Souhlasím, pro některý sortiment to může být v pořádku. My jsme to tady ale už řešili v komentářích. Viz moje odpověď na podobný názor.

   “4) Je to odvážné, ale pokud byste prodával hodinky, tak byste neměl stejné myšlenkové uvažování? Společně s kvalitním produktem se snažíme, abychom mohli ovlivnit i samotný pocit z dodání. U Uloženky máme nějaký standard, který Zásilkovna nemůže garantovat (s ohledem na rozmanitost partnerských výdejen). Ručně vybírat ty vhodné mi nepřijde moc šťastná volba. A co se týče čísel při implemetnaci obou služeb, tak ta by mě velmi zajímala. Můžete být trošku konkrétnější? Například o jaký obchod (alespoň sortiment) se jedná, jaký je poměr podílu? Nebo je to tak plošně u všech eshopů?”

   Děkuji za váš komentář.

 • Osobně posílám zásilky náchylné k poškození, nebo spíš k poškození obsahu. Nechci se přít o to kdo je lepší, je to věc každého co zvolí.
  Osobně taky přemýšlím, že do eshopu dám i Uloženku, někteří zákazníci to chtějí. Zásilkovna má však mnohem více výdejních míst a tak není problém ani v koutech republiky.
  Pro zajímavost. I takto může vypadat dodání v Zásilkovně (podáno v Ostravě):
  20. 12. 2016 15:41 Přijata elektronická data k zásilce. Čekáme na její fyzické předání.
  20. 12. 2016 16:44 Zásilka byla převzata k přepravě a je doručována na cílové místo.
  21. 12. 2016 10:53 Zásilka byla přijata na cílovém výdejním místě Jablonec nad Nisou, Máchova 4
  21. 12. 2016 14:31 Zásilka byla vydána. (Doručena)

 • Těch zastánců Zásilkovny je tady nějak moc. Až to trošku zapáchá :))) Pán tady přece popisuje svoje zkušenosti a nikomu nic nenutí. Je to jeho svobodná vůle a podložil to důvody.
  Mára

 • Dobry den,
  Ulozenku mozna vyuzivame prave z principu. Cesi jsou plagiatori. A muzeme se bavit kdo je z techto dvou subjektu plagiator a kdo ne. Vetsinou nekdo prijde s myslenkou a je jen otazkou casu kdy prijde nekdo jiny a bezmyslenkovite to proste okopiruje nebo vyuziije vyznamne casti myslenky a postavi velmi podobny model.

  V dobe kdy jsme s ulozenkou zacinali (pocatek) nejaka zasilkovna nebyla a kdyz se objevila, byl to system dorucovani zbozi na dost divokych mistech. Po nekolika vyzvednutych zasilkach behem jednoho mesice kam me zena poslala jsem doporucil at objednava na ulozenku nebo radeji kuryrem. To byl muj pohled na vec tehdy. Leta pane 2010, kdy cena za balik byla 25kc!!

  Ulozenka dle mych zkusenosti funguje stale dobre az na nejake skobrtnuti ze je musime upozornit na chybejici platby a nasledne nam je dorucena hromada penez. Stalo se to za ty roky 2x.

  Pro me ale jako zakaznika (rovnez si objednavam s vyzvednuti na ulozenku) je pro me dulezite ze se nemotam v potravinach, fitku, masne apod. Hlavne na mistech ktere nejsou vubec oznacene. Kolikrat to byla detektivni prace.

  Jsem ale otevren (jak bylo zmineno panem vyse) vyzkouset zasilkovnu na Slovensku. Je pravda, ze ulozenka je na slovensku v brutalni opozici.

  Mejte fajn den

 • Dobrý den,

  musím říct, že jsem nezažil větší idioty a ignoranty, než na uložence.
  Na IT podpoře neví co je to XML feed a po druhém mailu přestali komunikovat.
  Týden jsem z nich doloval telefonáty a maily podmínky spolupráce, nakonec jsem to vzdal.
  Slečna na tel. podpoře byla velice arogantní.
  Pokud si chcete zničit minimálně jeden den života, doporučuji Uloženku.
  Pan autor rozsáhlého článku musel dostat dobrou finanční injekci, aby měl sílu napsat takovou lež.

  S přáním mnoha úspěchů Vám všem, Jakub.

  • Dobrý den, pane Hykrdo,
   článek jsem psal v roce 2014. Doteď máme s Uloženkou dobré zkušenosti. Jsou to mé osobní zkušenosti a nikdo mi z Uloženky nezaplatil ani korunu za tento článek. Jedná se pouze o zdůvodnění toho, proč zrovna pro náš eshop Helveti.cz se dle mého hodí Uloženka více.
   Moc se mi nelíbí váš způsob komunikace a už vůbec ne obviňování z psaní lživých článků. Možná i to může být předznamenání složitější komunikace vaším směrem.
   Zkuste jednat slušně a věřím, že i Uloženka vám dokáže pomoci.
   Jiří Štencek

 • Tak zkušenost s reklamačním asistentem na Zásilkovně.

  Předám na pobočce Zásilkovny balík se štítkem a po dotazu, zda dostanu nějaké potvrzení mi paní vytiskne papír s čárovým kódem.

  Druhý den chci zkontrolovat stav zásilky, ale marně. Čárový kód na potvrzení po naskenování mobilem odkazuje na neexistující stránku. Odkaz z reklamačního asistenta je již neplatný a tedy není možné zjistit “Z” číslo zásilky. Zkouším hotline, ale marně. Bez “Z” čísla je balík nedohledatelný(potvrzení k ničemu) a po odeslání se “Z” číslo již nikde nedochová. Zásadní problém Zásilkovny řekl bych.

  Takže poučení pro příště vytisknout štítek i pro vlastní potřebu(nejen na balík), protože odkazy Zásilkovna maže!!!

 • Tak ta specializace už u Uloženky moc neplatí, ne? Co jsem koukal, tak třeba v mým okolí maj výdejní místo v soláriu, který není ani pořádně označený. Naopak Zásilkovna, kterou mám taky kousek od domu, je označená obří cedulí – skoro to vypadá jako čistě pobočka Zásilkovny, přitom je součástí obchodu s oblečením.

  Možná by to chtělo nějaký aktuálnější porovnání.

  Moje rozhodnutí při aktuální situaci asi padne na Zásilkovnu, ta síť výdejních míst je masivní a “specializace” už asi bude u většiny míst podobná (Zásilkovna vs. Uloženka).

  • Možná jste si všiml, že článek je z roku 2014 a situace se určitě vyvíjí. U nás na specializovaných eshopech (např.: http://www.hodinkywenger.cz) stále nabízíme pouze výdejny Uloženky, které neprodávájí nic jiného. Takže tam je služba garantovaná.

   U Helveti.cz už delší dobu testujeme druhou variantu – Uloženku se všemi partnerskými pobočkami (aktuálně 461). A možná jsem se v tomhle článku zmýlil, protože zatím nemáme negativní reakce od zákazníků, že by výdejní místa nebyla profesionální (vůči našem produktu).

   Jinak máte pravdu, že Zásilkovna je co do počtu výdejním místa skoro 3x větší (461 vs 1154). Jestli si uděláte čas, určitě by bylo aktuální srovnání těchto dvou firem zajímavé.

   Zdraví, Jiří Štencek

 • V podstate už ani presne neviem ako som sa dostal na tento článok, ale zaujali má dve veci ako hned do komentároch prišla konkurencia a začala sa obhajovať, čo teoreticky je dobré – je dobré keď je na trhu konkurencia a vdaka tomu je nutnosť vylepšovať a skvalitňovať neustále služby (aspoň pre zákazníka to je výhodné), a ďalšia vec čo ma zaujala – že ako sa trošku zmenil aktuálny trh v porovnaní s tým, keď bol článok napísaný. A ešte v konečnom dôsledku ako dobré to máte v čechách s týmito doručovacími službami – Slovensko je v porovnaní s ČR pár rokov pozadú a trošku zaspalo.

 • S uloženkou mám jen ty nejhorší zkušenosti. Můj balík se údajně nejspíš někde ztratil během přepravy.

  Nikdo nebere telefon a na dotaz přes email mi po týdnu čekání přišla lakonická odpověď “Vaši zásilku nemáme…”. Nejvíc mě asi namíchlo, že od problému dali ruce pryč už ve druhé větě: “Reklamaci řešte přímo s prodejcem”

  …Takže abych to shrnul, uloženka (přestože na svých stránkách proklamuje dopravu už druhého dne, nebo “same day delivery”) mi nejenže balík nedoručila ale ještě se vykašlala za to nést jakoukoli zodpovědnost a já se teď musím snažit dostat svoje peníze zpátky od prodejce, který za tuto nepříjemnost ovšem vůbec nemůže a nic vracet přirozeně nechce a vinu svádí obratem na uloženku, která hned dopředu avizovala, že nic řešit nebude.

  Momentálně nevím co dělat, protože v tom balíku jsem měl dárky na Vánoce a další koupit nemůžu, protože (vzhledem k přístupu dopravce!) počítám s tím, že svoje peníze zpátky jen tak nedostanu.

  A moji zásilku už nenajdou, na aukru jsem shodou okolností našel nový inzerát na obsah mého balíku.

  • S tím aukrem už je to dost paranoidní scénář. Každopádně prodejce by vám měl bez problémů poslat zboží nové. Aspoň tak to děláme my v Helveti.cz a pak si už s Uloženkou (nebo s jiným dopravcem) věc dořešíme. Protože je to náš balík, za který ručí oni a případná reklamace je mezi námi. Oni budou vracet peníze za ztracenou zásilku prodejci, nikoliv vám. Takže to opravdu musíte řešit s prodejcem. A pokud on vám nechce zboží dodat znovu, je to spíše chyba v jeho přístupu.
   Držím palce a jenom zopakuji, stává se to u všech dopravců, takže bych tímto Uloženku nepranýřoval.

 • Mám zkušenost s Uloženkou a Zásilkovnou a rozhodně musím doporučit Zásilkovnu.
  S Uloženkou jsem začínal v jejich počátcích a zdálo se, že to bude fungovat, ale časem se začaly rapidně zhoršovat. Délka přepravy mezi pobočkami v jednom městě (konkrétně Brno) běžně 3 dny, odzkoušeno více než 5x.
  Využíval jsem i jejich doplňkové služby jako DPD a jiné a musím konstatovat že zkušenosti s Uloženkou byly katastrofální.
  Chybně stanovovaly ceny zásilek vždy ke škodě zákazníka každý měsíc jsem řešil reklamaci faktury což je horor. Uloženka zásadně na reklamace nereaguje a je nutné zaslat minimálně tři urgence než se začnou situací zabývat. Nikdy nedokázala Uloženka situaci vyřešit před splatností a tak požadovali platby za fiktivní hmotnosti zásilek. Tato situace nebyla nikterak ojedinělá stávala se pravidelně každý měsíc a to podobu tří posledních let.
  Zkušenosti se Zásilkovnou jsou v účtování zcela správné a zatím jsem neřešil žádnou reklamaci ani stížnost od zákazníka.
  Při využívání služeb Uloženky jsem řešil a to několikrát, že zásilku dodaly na špatné výdejní místo a když si zákazník přišel zásilku vyzvednout tvrdili že dostali žádost od odesílatele na změnu výdejního místa, mě jako odesílateli naopak tvrdily, že zásilku převážely na žádost zákazníka.
  Uloženka svým počínáním poškozovala dobré jméno e-shopu a bylo jí to jedno.
  Moje zkušenost ze změnou Uloženka za Zásilkovnu je zcela pozitivní a i od zákazníku na e-shopu mám jen pozitivní reakce. Zákazníci uvítali možnost většího počtu míst kde si mohou zásilku vyzvednout, naproti tomu Uloženka snižuje počet výdejních míst (konkrétně Brno).
  Ještě o jednu negativní zkušenost se společností Uloženka bych se rád podělil, tato zkušenost je pro e-shopy. Z důvodů které jsou jen v krátkosti výše vyjmenovány jsem spolupráci s Uloženkou ukončil a požádal je zrušení účtu a vymazání údajů z jejich databáze, odpověděli , že dle zákona nato mají třicet dnů a poté vše vymažou a účet deaktivují. Je to již tři měsíce a účet je stále aktivní stále zasílají emaily na výzvy vůbec neodpovídají vyjma robotické odpovědi :”děkujeme Vám za zaslaný e-mail. Tímto potvrzujeme, že k nám dorazil v pořádku a budeme se mu věnovat v co nejkratší době. Předpokládaná lhůta v sezóně pro zpracování odpovědi je až 2 pracovní dny.”
  Nikdy na zprávy neodpověděli, zkusil jsem zaslat požadavek poštou jednateli společnost s výzvou na sjednání nápravy se vrátila jako nevyzvednutá.
  Moje osobní zkušenost Uloženku již nikdy.

  • Děkuji za váš komentář a osobní zkušenosti. Druhý duplicitní komentář jsem vymazal.
   Naše zkušenost s Uloženkou tak špatná není. Fakturují správně, ale je pravda, že ve špičce je to doručování s nimi trošku horší (využíváme přes ně i DPD). O Zásilkovně uvažuji, ale nechci zákazníky zahltit tolika možnostmi dopravy (ČR, PPL, DPD, Uloženka + Zásilkovna).

   • K zahlcení by vůbec nemuselo dojít kdyby eshop mohl prezentovat místa k vyzvednutí úloženky i zásilkovny na jedné mapě. V podstatě by pak vůbec nemusela být zmíněn pojem úloženky či zásilkovny ale jen “vyzvednutí poblíž adresy ” [predvyplnene vstupni pole dle objednavky] a pod tim s jednoduchou mapou kde budou zvyrazneny 3 nejblizsi body at uz patri ulozence, zasilkovne nebo ceske poste ..

 • Ze začátku byla Uloženka OK. Bohužel poslední zhruba rok je OK pouze za standardní situace. Jakmile oni něco ztratí – což se samozřejmě může stát a stane, nastane horror. Na žádné maily nikdo neodpovídá nebo odpovídá až třeba za tři týdny. Minulý rok něco ztratili a chtěli po mě MOJÍ nákupní fakturu za toto zboží (to byla neskutečná drzost) nebo prohlášení kolik mi to zboží stálo (namísto bez oplétaček uhradit částku, kterou já dobírkou za to zboží účtoval zákazníkovi. Letos mi zas něco ztratili (není to často, ale stane se) a už 14 dní se s někým pokouším spojit, ale není s kým. Už jsem jim poslal 4 maily, volám a nic… Takže jediný důvod, proč nejsem ještě u Zásilkovny je lenost udělat tu změnu na stránkách a ve svém systému.

  • Tenhle proces (při ztrátě zásilky) mě také překvapil a dokládali jsme vždy naše nákupní faktury, ale nakonec se vše vyřešilo.
   Zásilkovnu budeme asi brzy testovat a uvidíme.

 • Nechápu ze strany zákazníka tlak na doručení “ještě včera”, když se už týden rozhodoval jestli koupí nebo ne. Chápu, že někdy důvod ke spěchu je ale to je v menšině případů. Co se týká místa a způsobu výdeje VŽDY SI TO VOLÍ ZÁKAZNÍK a tím si SÁM určuje co mu vyhovuje. Další komentář netřeba….

  • Já naopak chápu, že ikdyž člověk dlouho vybírá, tak jakmile jednou vybere, chce mít tu radost co nejdřív doma / na ruce :) S druhou poznámkou souhlasím a možná jsem se na to měl umět takto podívat už od začátku. To ale byly tyto 2 firmy velmi vyrovnané a já jasně volil Uloženku. Už je to 5 let a to se hodně věcí změnilo :)

 • Nedoručí zásilku na mou adresu a vyzvednutí zásilky na výdejním místě vzdáleném 12 km zdržuje a zvyšuje mé náklady. Zásilkovnu a jiné přepravce nedoručující až do ruky už nikdy, zůstanu věrný České poště, pošta mi balíček doručí přímo do ruky na mou adresu. V jednom eshopu jsem použil zásilkovnu, vyplnil adresu a balíček jsem si musel vyzvednout na výdejním místě. Nějak jsem při výběru dopravce přehlédl informaci o doručení pouze na výdejní místo-má chyba, jinak bych zásilkovnu vůbec nevybral. Zlákala mě pouze trochu nižší cena a tak jsem do toho šel. Ve výsledku mě to ale stálo více než u pošty, protože jsem vynaložil náklady na benzín při cestě na výdejní místo. Pokud tedy zásilkovna a jiní dopravci nebudou doručovat balíky do ruky jako pošta, nevidím jediný důvod tyto přepravce používat. Dále i z Aliexpressu číňan používá zásilkovnu a ani o tom kupujícího neinformuje, poslední balíček mi nepřišel domů a tak jsem otevřel spor o doručení jinam než jak mám uvedeno v registraci, spor dopadl dobře, číňan se omluvil a nepožadoval platbu, mě jako kompenzace za vynaložené náklady na převzetí balíčku zůstalo zboží bezplatně a Aliexpress vrátil platbu, cena zboží byla 20 euro.

 • Ahoj všem, pane Jiri, to máte velkou kliku, také jsem si objednal z Alli a prislo mi to na zasilkovnu, bohuzel jsem byl na ukrajine a mel jsem i ukrajinské cislo. Tudiz mi neprisla sms o nejaké zasilkovne. Ta baliček poslala nazpet prodedjci, podal jsem spor, ale bohužel jsem ho prohral, protoze jejich cinsky prepravce napsal v poradku doruceno. Tak jsem psal na zasilkovnu, jak si to můzou dovolit poslat cizi zaplacenou vec nekam zpatky atd. podal jsem reklamaci, bylo mi sdeleno ze jim to prwedalo Mymeest.pl a hotová vec, nikdo se mi uz neozval a nevim co delat, poradte mi, byla to vec za 70dolaru a nemám odvolání. ales

  • Pane Aleši, že jste měl jiné číslo než bylo registrované u prodejce a že jste byl zrovna v zahraničí, není možné dávat za vinu Zásilkovně. Na výdejních místech z důvodu možného zahlcení nelze balíčky skladovat neomezeně dlouho. Vím o čem mluvím, jelikož mám ve své prodejně i výdejní místo Zásilkovny. Pokud by si lidé nevyzvedávali svižným tempem své zásilky, tak bychom je neměli kam dávat a nemohli přijímat nové balíčky. Takže kvůli menšině, která z různých důvodů nechce nebo nemůže odebrat svůj balíček, by byli omezeni ostatní zákazníci e-shopů.

 • Ahoj všem, musím se s Vámi také podělit o moje zkušenosti s Uloženkou. Někde v konverzaci to tu už padlo – vše je OK, pokud jde o standardní odbavení. Bohužel, statistika nám ukazuje, že 20% zásilek se nám vrací zničených. Obchodujeme s vínem, které balíme opravdu pečlivě, ale oni jsou schopni zničit i sedm vrstev kartonu s bublinkovou fólií. Reklamace se neřeší, na emaily nikdo neodpovídá, omluva žádná. Jedna jediná reklamace nám byla uznána po více jak měsíci a škodní faktura proplacena téměř dva týdny po splatnosti. Budeme tedy jistě zkoušet konkurenci. Jirka

 • Co se týká zásilkovny, je to naprosto otřesná služba.Nejbližší výdejní místo cca 16 km od bydliště. Má být otevřeno od 8.30 h. V úterý v 8.30 zavřeno, na dveřích cedule, že se ta p… objeví možná v poledne. Těch 32 km tam a zpět zbytečně mi nikdo neuhradí.Samozřejmě, žádné upozornění předem, že bude výdejna zavřená.

  • Paní Zdeňko, bylo by fajn napsat přímo Zásilkovně, že to výdejní místo vede nějaká p…, která si dělá co chce. Věřím tomu, že by se situace zlepšila, ale pokud se to nedozví přímo Zásilkovna, tak ta p…, jak jste napsala, bude kazit jméno Zásilkovně i nadále. A při počtu výdejních míst cca 5000 asi musíte bydlet někde na horách, že to máte 16km k nejbližšímu. U nás v malém okresním městě máme 15 výdejních míst.

 • Zásilkovna je bohužel pro mě, jako zákazníka, zatím ta nejhorší služba se kterou jsem se setkal. Poslední 4 zásilky, přestože nejbližší místo mám daleko 400 m, byly uloženy v různých částech města. Jedna 20 km daleko, další 30 km … Než jsem vše našel najezdil jsem 148 km po městě a ztrávil s tím 7 hodin. Nehledě na to, že jednu jsem musel nechat vrátit, neboť to bylo v nějakém kiosku, kde nedělali o výkendu. Vstávám do práce ráno ve tři a přijíždím v osm večer. Celá zásilkovna je nějaká levota.
  Z jejich info:
  Zásilkovna je logistickým partnerem… není schopna s partnerem komunikovat?
  Stav zásilky: Očekáváme dodání obchodem…. To není schopna dát možnost určit odběrové místo? V době počítačů, automatických systémů, databází. Stejně do těch odběrových míst jezdí. Možná, že majitelé tyto možnosti neznají.
  Na e-mail neodpovídají. Reklamace není možná. Takže za mě a řadu lidí které znám – humus služba. To si raději připlatím za bezproblémovou dopravu.

  • Pane Romane, vy jste si sám při objednání zboží nevybíral Zásilkovnu a místo k výdeji ? Jestli vám to poslal Číňan, tak se to dá pochopit a při těch tisících km dopravy je do docela dobrá trefa, jen pár km vedle. Ale pokud jste si objednal zboží v e-shopu v ČR a zvolil si Zásilkovnu a vybral špatné výdejní místo, tak tomu nerozumím. Ale to jste blíže nevysvětlil, takže těžko posuzovat, kde se stala chyba. Já když si objednávám zboží do výdejního místa Zásilkovny, tak si vyberu výdejní místo, které sám chci. Ale to musí podporovat e-shop a potom vidíte i fotografie výdejního místa. Některé e-shopy to mají jakýmsi kutilským způsobem, takže ani nevíte, které místo si vyberete a pak hledáte, kde to vlastně máte. Ale za to nemůže Zásilkovna, ale platforma e-shopu.

 • Po 6 letech od napsání článku v Helveti.cz přidáváme Zásilkovnu a dává mi to velký smysl. Její pozice je už neoddiskutovatelná a Uloženka svou transformací na WE|DO je teď více nečitelná. Lidi ji nebudou znát a popularita už není co bývala (můj dojem).
  Už delší dobu si myslím, že Zásilkovna jde správnou cestou a služby pro obě strany (eshop i zákazník) jsou pokrokové a za fér ceny.
  Snad se nemýlím a bude to dobrý krok. Stále se ale obavám kvality výdejen a délky doručování.

 • Služba zásilkovna mě zklamala hned při první zkušenosti.!! Přítelkyně mi poslala sms s udaji o zásilce,ale to jsem ovšem nevěděl ze to neudělám ze svého telefonu když si založím aplikaci se svým tel číslem..!!FCK Zásilkovna!!!!

Napiš komentář