Jak přidat Google Plus One na svůj web

Možností je vždycky několik. Pokud poháníte svůj web na WordPressu, tak můžete použít plugin Plus One Button. Osobně jsem s ním ale moc nepochodil, protože nesplňoval moje požadavky.

Proto doporučuji si Google Plus One na svůj web přidat manuálně. Nezabere to víc než 5 minut a výsledek je přesně podle vašich představ. Použijeme k tomu Google Plus One generátor přímo od Googlu.

Ten nám vygeneruje následující zdrojový kód:

<!-- Place this tag in your head or just before your close body tag -->
<script type="text/javascript" src="http://apis.google.com/js/plusone.js">
 {lang: 'cs'}
</script>
<!-- Place this tag where you want the +1 button to render -->
<g:plusone size="tall"></g:plusone>

Jak už komentáře napovídají. Stačí vložit první část kódu do hlavičky před uzavírající tag Head a nebo do patičky stránky před uzavírací tag Body. Otevřeme si proto editor šablony v našem WordPressu a dáme upravit soubor Header.php, Footer.php nebo Index.php (záleží na vaší šabloně, kde se hlavička či patička webu nachází). Zde pak vložíme následující zdrojový kód:

<script type="text/javascript" src="http://apis.google.com/js/plusone.js">
 {lang: 'cs'}
 </script>

Dalším krokem bude vložení samotného tlačítka do příspěvků. Otevřeme si proto soubory Index.php, Single.php a Page.php (opět v závislosti na tom, kde všude chceme Plus One přidat) a vložíme zde následující kód:

<g:plusone size="tall"></g:plusone>

Abychom zajistili správné fungování tlačítka na úvodní stránce i na stránkách kategorií či archivu, doplníme kód o atribut href a využijeme funkci The_Permalink, která nám vrátí URL právě zobrazovaného článku.

<g:plusone href="<?php the_permalink(); ?>" size="tall"></g:plusone>

Zajistíme tak plusjedničkování právě těch příspěvků, které chceme. Pokud tuto úpravu neuděláme, tak se nám označí vždy celá stránka a po reloadu budou zdánlivě označeny všechny příspěvky na stránce.

Nasazení Google Plus One je opravdu jednoduché. Jaké to bude mít benefity, to uvidíme teprve časem..

Zdroje:

Komentáře

4 Responses

Napiš komentář