Fotbalová neděle (SFC vs. Žižkov, Sparta vs. Jablonec)


Na Žižkov jsme se vydali už časně z rána (9:15), protože pod žižkovským vysílačem se tradičně začínalo v 10:15. Cesta na stadion byla poklidná, ale šálu SFC jsem hrdě vytáhl až před branami stadionu, kde jsem viděl početnou skupinu (200 – 250) opavských fanoušků silně podpořenou polskými borci. Po důkladném prošacování jsme se dostali na stadion – bohužel všichni takové štěstí neměli a byli vpuštěni až po 20ti minutách uklidňování policejními těžkooděnci. Nemohli tak vidět “výběh” opavského fanouška, který si to v 1. minutě namířil přes hřiště k žižkovskému kotli, kde se snažil ukořistit vlajky. Místo toho však dostal několik ran a byl polit pivem. Po jeho odvedení pořadateli mohla hra pokračovat. A pokračovala velmi úspěšně – už v 6. minutě šla Opava do vedení zásluhou mladíčka Kozáka. Jenže ve 21. minutě fauloval Jarda Kolínek v pokutovém území a Švancara se z penalty bohužel nemýlil. Ve druhém poločase se toho moc zajímavého nedělo a tak jsem se několikrát přistihl, jak spíš koukám na opavské hooligans jak se perou s policií ČR. Soupeři tak odešli smírně stejně jako v 1. utkání v Opavě.

SFC Opava vs. FK Viktoria Žižkov 1:1 (1:1)
Průběh zápasu si můžete přečíst na oficiálních stránkách SFC Opava.


Na Spartu jsem se hodně těšil. Ani ne tak kvůli Spartě (té fandím jen v Lize mistrů nebo poháru UEFA) jako takové, ale spíš kvůli Toyota aréně, ve které jsem nikdy nebyl a myslím, že to byl velký nedostatek. Při představě plného domu to musí být nádherný zážitek. Ten se však ve neděli bohužel nekonal. Sparta předváděla mizerný fotbal a Jablonec naopak krásnou hru. A ač jsem seděl na sparťanské tribuně, vnitřně jsem přál Jablonci, ať překvapí a odveze si 3 body. Tak se taky stalo! Ze zápasu jsem si odnesl 2 otázky – proč nehrál Lustrineli od začátku (jako jediný tvořil hru) a naopak proč Kolář vůbec nastoupil (jakýkoliv balón na něho šel byl předem ztracený). Několikrát jsem se také na adresu Koláře zasmál, když už i skalní fanoušci pronášeli vtipy k jeho osobě (“teď to dej Kolářovi – ať to zamete do autu” nebo “Kolář bude mít po dnešku asi hodně zahraničních nabídek”). Nejlepší hláška večera však byla:

“Ty vole Řepka udělal kličku! … A bez faulu!”

:))) Opravdu jsem se v tu chvíli smíchy nemohl udržet. To však nic nemění na tom, že to byl ze strany Sparty výkon hodný mistra, ale nanejvýš druhé ligy! Proto i samotný kotel v závěru vyvolával: “My chceme SPARTU!” a na jablonecké: “Hrajete hovno” odpovídal: “Máte pravdu!”.

AC Sparta Praha vs. FK Jablonec 97 0:3 (0:1)
Jasný debakl Sparty!

Komentáře

Napiš komentář