Filmové tipy – Interstate 60, Spirited Away


V poslední době jsem měl opravdu šťastnou ruku při vyběru filmů. Vždy šlo o díla, o kterých jsem předtím nikdy neslyšel. Takže žádný Spiderman III nebo nedej bože Bestiář – nic takového. Mou vybíravou ruku vedla (jak jinak) csfd.cz a opět se to ukázalo jako dobrá volba. Z top žebříčku jsem si vybral neznámá jména a překvapení bylo na světě..jak prosté.

Spirited Away První snímek má název Spirited Away česky “Cesta do fantazie”. Jelikož jsem nikdy neviděl pořádné Anime a nikdy mě to ani nelákalo, tak jsem zprvu dosti zapochyboval, jestli se chci zrovna na takový film dívat. Hodnocení mě však přesvědčilo a nakonec jsem zjistil, že jsem v žádném případě chybu neudělal. Film produkoval Disney a režisérem je Hayao Miyazaki.

A o co že v něm vlastně jde?

“Desetiletá Chihiro je obyčejná japonská holčička. Když se se svými rodiči vydává poprvé do nového bydliště, jejich auto zabloudí na opuštěnou lesní cestu, vedoucí k záhadnému tunelu. Chihiro i její rodiče se vydají dovnitř a objeví cosi, co považují za opuštěný lunapark. Rodiče podlehnou lákavé nabídce občerstvení v opuštěných stáncích, ale záhy se promění ve vepře. Chihiro se snaží najít pomoc a narazí na tajuplného chlapce jménem Haku. Ten ji seznámí s duchy, kteří v noci lunapark obývají a najde jí zaměstnání u Yubaby, staré čarodějnice s malým tělem a velkou hlavou, která provozuje obrovské lázně, kam si chodí odpočinout milióny pozemských bohů a jiných fantastických bytostí. Zde se skrývá jediná možnost, jak může Chihiro zrušit zakletí svých rodičů a vrátit se do lidského světa.” (oficiální text distributora)

Mé hodnocení – 92%

Interstate 60 Druhý snímek, který bych Vám rád doporučil je Interstate 60. Jedná se o film režírovaný Bobem Galem a vsadím své kožené boty proti Vašemu kovbojskému lasu, že jste ho ještě neviděli ;) (hrstce šťastlivců se omlouvám za troufalost). Film, který mě překvapil na všech frontách. Nečekal jsem absolutně nic a na oplátku jsem dostal snad vše! Vtip, poučení, romantiku, zápletku..

“Většina národů světa má své tvory, kteří jim plní přání. V Asii to jsou draci a opice, v Irsku skřítkové, jinde v Evropě zase lesní víly a duchové. Jen Američané nikoho nemají. Tedy kromě O. W. Granta. Do života nadějného kreslíře Neila Olivera vstoupil tento tajemný zrzavý muž s červeným motýlkem a dýmkou v podobě opičí hlavy 18. září, v den Oliverových dvaadvacátých narozenin. Neil si tehdy přál odpovědi na otázky a Grant ho proto poslal na cestu plnou dobrodružství, na stovky kilometrů dlouhou pouť po neexistující dálnici I 60. Má doručit balíček a přitom poznat sebe sama.” (oficiální text distributora)

Mé hodnocení – 95%

Komentáře

One Response

Napiš komentář