Lightbox2 česky

obr. lightbox2Pro webové stránky staj-belokozly.cz jsem hledal nějakou hezkou možnost zobrazování fotek z galerie. Už delší dobu jsem narážel na magické ztmavnutí celé stránky a postupného vyskočení fotky v hezky upraveném okně s popisem a možností “Další” a “Předchozí” foto. A tak jsem si řekl, že tím stránky taky vyšperkuji. Po chvíli brouzdání jsem tento efekt na jistých stránkách objevil a dal jsem se do podrobného zkoumání. Zjistil jsem, že jde o Lightbox2. Na těchto stránkách najdete podrobný návod, jak vše zprovoznit. Nebudu ho zde překládat.

Trošičku mi ale vadilo, že uživatelé, kteří příjdou na stránky staj-belokozly.cz možná nebudou sběhlí v angličtině a tak je slovíčka jako “Next”, “Prev” nebo “Close” vystraší. Českou verzi jsem na internetu ke stažení nenašel a tak Vám dám možnost si ji stáhnout zde – česká verze Lightbox2.

Šlo o počeštění textů “Image .. of ..” na “Obrázek .. z ..”. Toto nastavení provedete v souboru lightbox.js. Ve stejném souboru také nastavíte klávesy na pohyb mezi obrázky ve fotogalerii. Defaultně je zde nastaveno P na volbu zpět (Previous) a N na další fotku (Next). Pak už jen stačilo zaměnit obrázky s texty – prevlabel.gif, nextlabel.gif a closelabel.gif.

K Lightbox2 existuje další spousta alternativ – Greybox, Slimbox a jiné. Plaváček mi poradil zkusit Thickbox

Komentáře

4 Responses

 • Trochu pozdě, ale přece.
  Next bych nahradil slovem “Následující” místo “Další”.
  Previous zaměnit na “Předchozí” než “Zpět”.
  Jde mi o to že člověk může být zvyklý používat “P” a “N”, písmena která se nemění.
  Hlavně ale že to funguje.
  PS: tlačítko ZPĚT nemá zaoblené rohy.

 • @file: Neni problem v podminkach na cteni keycodes v metode keyboardAction v lightbox.js si jeste pridat kontrolu na anglicke zkratky. Ale uprimne, fakt myslis, ze nekdo pouziva ty zkratky? :)

  Fixnute “Zpet” tlacidlo: http://bianco.savana.cz/files/images/prevlabel.gif

 • Bezva, byl sem línej ty tlačítka předělávat tak sem to hodil do Google – a ejhle ;-) hned druhý odkaz. Díky.

 • Já jsem si nastavil jak na šipky, tak na P a N tak na Z a D. Trvalo mi to chvilku a co kdyby to náhodou někdo tak chtěl využít… :-D

Napiš komentář