Jyxo a 1188

Obr. Jyxo 1188
O mém oblíbeném vyhledávači jsem tady už nějaký ten žvást vypustil (opravdu se jedná o pouhý žvást, který nemá cenu ani číst). Jsem s tímto vyhledávačem naprosto spokojený a používám ho v 90% případů. Ať už hledám dokumenty, zboží, obrázky, odborné texty..cokoliv. Dneska jsem ale panem Illichem (zakladatel společnosti Jyxo.cz) potěšen nebyl.

Do vyhledávacího políčka jsem zadal hledanou frázi jako obvykle, stiskl tlačítko hledat, ale co to nevidím. Stránka se přesměrovala na doménu 1188.cz se subdoménou jyxo => http://jyxo.1188.cz.
Obr. URL adresa Jyxo.1188.cz

Řekl jsem si, že jsem se musel ukliknout. Je už přece jenom pozdě a oči jsou rády, že tak tak mžourají. Opět zadám URL http://www.jyxo.cz a vložím hledanou frázi. Výsledek se nezměnil, ale mé unavené oči si všimly další “animálnosti” – vedle horního loga Jyxo parazituje logo 1188 (společnost O2). Skoro by se chtělo říct, že “čumí jak půl prdele z křoví”!
Obr. Logo Jyxo a 1188

Už včera jsem si přečetl, že je na světě nový vyhledávač od O2. Přímo ze stránek 1188.cz v článku s názvem Nový internetový vyhledávač 1188 se můžete dozvědět, že dodavatel vyhledávací technologie je společnost Jyxo.cz, ale už tady nestojí, že po vyhledávání přímo na stránkách Jyxa se výsledky přesměrují na doménu 1188.cz.

Kam až tedy tato spolupráce sahá?

Komentáře

3 Responses

Napiš komentář